EVERNEW ИНДУСТРИЈА НА ЦЕВКИ

 • Локации
  Локации
  Имаме луѓе на теренот практично секаде каде што имате бродови или индустрии поврзани со поморството.Нашата мрежна способност е неограничена.
 • Повици на пристаништето
  Повици на пристаништето
  Брзите повици на пристаништа бараат брзина и ефикасност.Бидејќи ние се справуваме со над 75 000 пристанишни повици годишно, знаеме како да бидеме добар партнер во пристаништето.
 • Националности
  Националности
  И покрај неверојатното присуство во 74 земји низ светот, со над 21 100 вработени, нашата компанија прифаќа една култура.

CIXI EVERNEW PIPE INDUSTRY CO.,LTD е основана во 2010 година

лоцирана во градот Cixi, провинцијата Жеџијанг. Тоа е производство и продажба на разновидна компанија. Нашата компанија специјализирана за производство на врвни петрохемиски композитни црева и брзи спојки.

Играјте коцкање на Интернет без да излезете од дома на официјалната страницаJoyCasino.Најдоброто коцкање од познати програмери се достапни на официјалната страница на ресурсот.Започнете да играте за пари денес на ресурсот за коцкање JoyCasino.

Вавадае популарна локација за забава за коцкање во Украина.Одлични бонуси брзи исплати, докажано онлајн казино.Дојдете на официјалната страница Вавада и дознајте што нуди овој ресурс за коцкање.

Казино X- докажано, сигурно онлајн казино.Регистрирајте се преку врска на официјалната страница на ресурсот и добијте бонус за добредојде 200 бесплатни вртења.Освојте игри за пари онлајн во Казино X.

Клубска забава за коцкањеJozzCasino– лиценцирано онлајн казино.Така, не треба да се грижите за правичноста и брзината на плаќањата.Сакате да играте коцкање за пари?Изберете ја официјалната веб-страница JozzCasino.

За нас
околу 1

Последни вести

 • Рано разбирање и рана корист, анализа на вообичаени причини за дефект на хидрауличните црева

  Со брзиот развој на науката и технологијата, квалитетот на производите на хидрауличните црева е се поголем и повисок, а има се повеќе видови црева.За оние кои користат хидраулични црева за прв пат, околината за употреба на хидрауличните црева директно ќе влијае на неговата употреба.Како ре...

 • Мерки на претпазливост при инсталирање на споеви на цревата

  Во нашиот живот и работа, производите од црева може да се видат насекаде, вклучувајќи пластични црева, градинарски црева и црева отпорни на ладно.Особено во кујната, бањата и другите места каде што често се користи вода.Како незаменлив уред во црева, зглобовите на цревата се широко користени во специфични средини.В...

 • Како да ја изберете вистинската спојка?Седум предлози кои ќе ве научат

  Спојките може да се поделат на тешки, средни, мали и лесни во реалните примени според големината на пренесениот вртежен момент.Значи, како да се избере вистинската спојка, и кои се мерките на претпазливост кога се користи?1. Поради причини како што се производство, инсталација, деформација на оптоварувањето и темперамент...

 • Причини за дефекти и решенија на лежиштето на сплитер на камери

  Без разлика на која индустрија се применува, откако сплитер на камери ќе се искористи на одреден работен век, ќе има различни проблеми, како што се удар, бучава, лошо работење и слично.Следно, ќе ги запознаеме еден по еден.Причини и решенија за дефект на сплитер: Феномен на дефект: удар, бучава,...

 • Карактеристики на композитното црево

  Бидејќи производот е развиен со посебен процесен метод, неговите карактеристики се следни: 1. Лесен и мек, слободен за виткање.Во споредба со гумените цевки со иста спецификација, при исти услови на употреба, композитните црева се 40% полесни од гумените цевки, а радиусот на ку...

Добијте повеќе информации

Нашата компанија воведува напредна технологија и опрема од Европа и дизајнира. Ние дизајнираме, произведуваме и тестираме композитни црева и camlock во строга согласност со меѓународните стандарди (EN13765, EN13766, BS5842, BS3492, USA-A59326A)

Стапи во контакт